آموزه مدیریت

هدف از راه اندازی این وبلاگ کمک به ترویج علم مدیریت و آموزش آن و ایجاد زمینه ای برای تبادل افکار و اطلاعات می باشد. با احترام و افتخار، آمادگی برای تبادل اطلاعات علمی با تمام دانش پژوهان عرصه مدیریت، سازمان و آموزش امکان پذیر است.

زادگاه من

 

MAKU, CHALDORAN, AVAJIGH

When travelling on road from Tabriz to Orumieh, instead of bearing left to Khoi, if you continue on the road to Bazargan and Turkey, you will come to Maku (22 km from Turkey) from which several Armenian churches of the eleventh and twelfth centuries may be visited. Maku, straggling along either side of a mountain gorge at an altitude of 1,634 m above sea level, is the place where travelers following the main highway into Turkey bid farewell to civilization until Erzerum, 324 km to the west.

زمانیکه از تبریز به سمت ارومیه حرکت می کنید، بین راه از سه راهی خوی مسیری به سمت ماکو، بازرگان و ترکیه جدا میشود.فاصله بین ماکو تا ترکیه ٢٢ کیلومتر و بین بازرگان تا ترکیه حدود ٧ کیلومتر می باشد. شهر ماکو و بازرگان به عنوان دروازه اروپا شناخته می شوند، زیرا مرز زمینی کشورهای اروپایی با ایران از این دو شهر می گذرد. مابین شهرهای مرزی ماکو و چالدران در غربی ترین نقطه ایران شهر بسیار زیبا و با صفایی به اسم آواجیق وجود دارد که زادگاه من و آبا و اجداد من است.شهری کوهستانی، فوق العاده سرسبز، دارای طبیعتی بکر، آبشارها و چشمه سارهای بسیار زیبا و کاملا چهار فصل(بهار و تابستان سرسبز و با آب و هوایی خنک و پاییز کاملا به رنگ پاییز و زمستانی فوق العاده سرد توام با برف و یخبندانی سوزان و زیبا).همچنانکه از طبیعت و فصولش برمی آید دارای مردمانی بسیار فهیم و خونگرم از جنس آذربایجان که در توصیفشان باید به (صداقت، درک و فهم بالا، مهماننوازی، همدلی، مهر و صمیمیت، اجتماعی بودن و ...) اشاره نمود.بهترین فصل برای سفر به این خطه سرسبز بین ماههای اواخر اردیبهشت تا 15 تیر ماه می باشد. مردمان این منطقه به دلیلی مرزی بودن منطقه و ارتباط مداوم با مردمان کشورهای اروپایی از جمله آذربایجان، ترکیه و ارمنستان دارای فرهنگی ایرانی اروپایی اند که این فرهنگ در سفری به این منطقه کاملا در رفتار افراد مشهود است.